Sakarya'mızı cazibe merkezi haline getireceğiz

Sakarya'mızı cazibe merkezi haline getireceğiz

A Haber canlı yayınına konuk olan Başkan Adayı Ekrem Yüce, "Sakarya denilince akla üç ana temel nokta gelmektedir. Bunlar tarım, sanayi ve turizmdir. Bu üç temel ana noktayı esas alarak güzel Sakarya'mızda projelerimizi geliştirdik. İnşallah projelerimizle Sakarya'mızı cazibe merkezi haline getireceğiz" dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Ekrem Yüce, 2019 Yerel Seçimleri münasebetiyle A Haber canlı yayınına konuk oldu. Başkan Adayı Ekrem Yüce Sakarya için gerçekleştirmek istediği projeleri anlattı.

 

Nehir Ada ve Sağlık Vadisi

Başkan Adayı Ekrem Yüce, "Sakarya denilince akla üç ana temel nokta gelmektedir. Bunlar tarım, sanayi ve turizmdir. Bu üç temel ana noktayı esas alarak güzel Sakarya'mızda projelerimizi geliştirdik. İnşallah projelerimizle Sakarya'mızı cazibe merkezi haline getireceğiz. Bunlar arasında olmazsa olmaz dediğimiz projelerimizden bir tanesi olan Sakarya Nehri üzerinede kuracağımız Nehir Ada projesi ile vatandaşlarımız hem kültürel hem de sosyal olarak en iyi şekilde zaman geçirebilecek. Sakarya'mızda Sapanca Gölü, Sakarya Nehri, dağları, ormanları gibi doğal kaynaklarından tamamen bitkisel ürünlerin olacağı bir Sağlık Vadisi'ni şehrimize kazandırmayı planlıyoruz" dedi.

 

Sakarya kültürler şehridir

Yüce, "Sakaryamız akla sporun ve  başarılı sporcuların yetiştiği şehir olarak gelir. Sakarya'mız yıllarca birçok spor dalında başarılı sporcu yetiştirmiştir. Yine şehrimizde Spor Adası kurarak geçmiş yıllardaki gibi başarılı sporcular yetiştirip ülkemize spor alanında katkı sağlamak istiyoruz. Bununla birlikte Çocuk Akademisi kurarak 6 yaş ve üzeri çocuklarımızın hem zeka gelişimlerine hemde sanatsal gelişimlerine katkılarda bulunarak çocuk yaşlarda hayata hazırlamayı projelendiriyoruz. Sakaryamız kültürler şehridir. Birçok farklı kültürün toplandığı, birlikte yaşadığı bir şehirdir. Bununla ilgili Kültür Vadisi'ni Sakarya'mıza kazandıracağız" dedi.    

 

30 Mart 2019 Cumartesi
Paylaş
Back To Top